Sürekli Sergi

Sürekli Sergi

Bu bölümde İstanbul Kadın Müzesi®'nin (İKM) sürekli sergisinin içeriğiyle, yani İ.Ö. 660 yılında Byzantion adıyla başlayan, İ.S. 330'da Konstantinopolis, 1453 yılından sonra ise Kustantiniye, Kostantiniye ve İstanbul adları verilmiş olan bu kentte doğmuş veya İstanbul'a sonradan gelmiş ya da yaşamının bir süresini bu kentte geçirerek, İstanbul kent kadın belleğini kültür ve sanat alanında zenginleştirmiş "ilk"lerle birliktesiniz.

Kısa biyografik notları içeren ve eklenecek yeni isimlerle genişlemeye devam edecek olan tanıtım sayfaları, okuyucuları bu özel yaşamlarla daha yakından ilgilenmeye teşvik etmek amacıyla tasarlanmıştır. İstanbul Kadın Müzesi® (İKM) için "ilk" durağan bir kavram değildir. Sürekli sergide "ilk" olarak yer almış bir biyografi, kadın tarihindeki yeni akademik çalışmaların verileri ışığında, yerini unutulan/unutturulan, fakat yeniden keşfedilen bir "ilk"e bırakmanın kıvancını da yaşar.

İlgili biyografi konusunda henüz detaylı araştırmalar olmadığı için, ya da var olduğu saptanan ama henüz ulaşamadığımız belgeler nedeniyle, tanıtım sayfalarındaki bazı bilgiler tamamlanamamıştır. Bilgi ve belgelerinizi, İstanbul Kadın Müzesi®'nin (İKM) sitesinde paylaşmanız, kent kadın tarihi için kıymetli bir katkı olacaktır.

Çalışma mekânını arama sürecinde olan İstanbul Kadın Müzesi® (İKM), henüz fiziki ortamda gezilememektedir.
FAKAT İSTANBUL KADIN MÜZESİ İNTERNET SİTESİ HER AN ZİYARETİNİZE AÇIKTIR.
Facebook ve Twitter hesaplarında hergün güncellenen "Mini Müze Pedagojisi" programı ile sürekli sergiye şimdiden adım adım yaklaşabilirsiniz.

İstanbul Kadın Müzesi® (İKM)
euro.message madebycat ®